Hlavní navigace

Public TV skončila s filmy, zaměří se na magazíny

27. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 5. 2008

Digitální televize Public TV, která byla dříve synonymem pro publicistiku a kvalitní archivní české a zahraniční filmy, se začala profilovat jinak. Jak včera informoval server Lidovky.cz, stanice se od 1. května zaměřuje na čtyři okruhy, kterými jsou sport a motorismus, cestování, hobby a domácnost a životní styl. Měla by to být televize, která by přinášela zpravodajské formáty, ale pojaté spíše kulturně-společensky, a určitě by měla přinášet formáty lifestylového zaměření, magazíny, přiblížila Lidovkám svou vizi nová šéfka Public TV Renata Pešková.

Kanál také úplně upustí od přebírání zpravodajství od RTA a nechá pouze doběhnout roční kontrakt, který končí 30. června. Smlouva byla podle Peškové uzavřena na dobu určitou a vedení televize ji nemá v úmyslu prodlužovat. Zpravodajství si chce program zajišťovat sám. Nemělo by však jít o takové, jaké je známé z ostatních televizí, ale opět by se mělo nést ve společenském duchu.

Cloud23

Public TV začala testovat 28. května loňského roku v satelitní platformě CS Link, ostré vysílání spustila 1. června. Její program se také brzy dostal do pražského digitálního terestrického multiplexu B na 46. kanálu. Konkrétně to bylo v červenci 2007. V současné době vysílá tato lifestylová televize pouze v hlavním městě, ale dle informací Lidovek.cz bude signál v dohledné době dostupný také v Brně, Ostravě a Plzni. Dohody už prý mají konkrétní podobu.

Server DigiZone.cz připravuje s výkonnou ředitelkou Public TV Renatou Peškovou rozhovor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).