Hlavní navigace

Public TV ukončila vysílání v terestrickém multiplexu 3

18. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 4. 2011

UVNITŘ VYJÁDŘENÍ CDG Lifestylová televize Public, jejímž vlastníkem licence je společnost Totalpress, ukončila dnes v 19 hodin vysílání v terestrickém multiplexu 3. Její odpojení realizoval provozovatel sítě, společnost Czech Digital Group, který je ve vlastnictví operátora České Radiokomunikace. V tuto chvíli už se tak v multiplexu 3 nachází jediná televizní stanice – Prima Love – a Rádio Proglas.

K TÉMATU: Televize Public je v insolvenčním řízení, neplatila za vysílání v multiplexu 3

Na satelitní pozici 23,5 stupně východně prozatím program zůstává. Stream stanice není v tuto chvíli dostupný také na internetu. Vyjádření od Czech Digital Group se serveru DigiZone.cz prozatím nepodařilo získat, ale je jasné, že za odpojením tohoto programu s terestrického vysílání stojí její finanční problémy. Dosavadní dluhy Public TV už přesáhly 300 milionů korun. Společnost TotalPress je v současné době v insolvenčním řížení.

cif - debata 2

ČTĚTE TAKÉ: Dosavadní dluhy Public TV přesáhly 300 milionů korun, včetně PublicComu

AKTUALIZOVÁNO 21:18 o vyjádření CDG, provozovatele multiplexu 3: Důvodem ukončení vysílání je neplnění podmínek vyplývajících ze smlouvy uzavřené mezi společností Totalpress, provozovatelem TV Public, a společností CDG. Ukončení vysílání TV Public nijak nemění strategii společnosti CDG, ani zveřejněné smluvní nebo cenové podmínky. Ty jsou od okamžiku převzetí společnosti CDG společností České Radiokomunikace dne 13/12/2010 publikovány na webových stránkách společnosti CDG. Investice do výstavby třetího zemského multiplexu a jeho rozvoje v souladu s uzavřenými smlouvami a Technickým plánem přechodu budou pokračovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).