Hlavní navigace

Televize Public zdržuje vyplácení faktur. Nekrachujeme, ohrazuje se

5. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
5. 3. 2010

Problém s včasným proplácením faktur má televize Public. Producentovi motoristického pořadu Meziplyn Janu Koubkovi dluží 600 tisíc korun a protože je dlouhodobě nesplácí, firma stanici přestala dodávat další pokračování. Public tento problém vyřešil po svém: Meziplyn nahradil pořadem Automag, který odebírá od kabelového a satelitního kanálu Sport 5.

K TÉMATU: Televize Public teď ze všeho nejvíc připomíná Top TV. A co dál?

Přestože jde o stabilně jeden z nejsledovanějších pořadů televizní stanice Public, její vedení dlouhodobě nehradí faktury za pořad a vzhledem k tomu, že výše jejich dluhu už přesáhla 600 tisíc Kč, není již dále možné pořad dodávat, odůvodňuje přerušení spolupráce s televizí Public Jan Koubek. Výkonná ředitelka Publicu Renata Pešková prodlevy s platbami potvrdila, příčinou je ale podle ní opakované nerespektování dramaturgických připomínek ke kvalitě a obsahu pořadu.

ČTĚTE TAKÉ: Televizi Public v lednu sledovaly téměř dva miliony diváků

Public dokonce vydal kvůli množícím se informacím o zpožďování proplácení faktur tiskovou zprávu. Ředitelka Pešková v ní upozorňuje na nové jarní formáty, které tato televize údajně připravuje, a inovovanou on-air grafiku. Jednou z novinek je podle ní právě pořad Automag, který nahradil Meziplyn. Dalšími mají být relace Dortomanie a GoldClass.

NAPSALI JSME: Televize Public jedná o vstupu zahraničního investora

22. března startuje jarní kampaň s názvem Zasněné jaro. Divákovi nabídneme také několik nových formátů, zajímavé akvizice a tematické bloky, na něž budou odkazovat nové upoutávky. Vzhledem k výsledkům měření sledovanosti, která Publicu za posledních několik měsíců značně narostla, budeme od jara stavět vysílací schéma na odlišné prime time, než tomu bylo doposud, slibuje Pešková.

KL22 hlasovani

Šéfka Publicu rovněž zopakovala dřívější informaci serveru DigiZone.cz, že televize jedná s několika potenciálními investory. Ze strategických důvodů pochopitelně nemohu upřesnit, jaké investiční společnosti mají o partnerství s TV Public zájem, stejně tak, jako jejich původ. Vzhledem k dobrému postavení TV Public, zvyšující se sledovanosti a skvělé spolupráci s mediální agenturou At Media je pochopitelné, že se za účelem rozvoje projektu management rozhodl jednat s potencionálními investory či partnery, vysvětluje.

Majitelem vysílací licence televize Public je společnost Totalpress a servisní organizací, která zajišťuje chod stanice a vytváří její obsah, firma PublicCom. Oba subjekty vlastní společnost Strojexport, respektive její majitel Luděk Vinš. Televize má studio v sídle Strojexportu, paláci Fénix na Václavském náměstí v Praze.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.