Hlavní navigace

PVT nabízí ISDN a zvyšuje zisky

6. 10. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již s přídomkem tradiční se včera konala Invexová tisková konference společnosti PVT. Svůj prostor tu měla vyhrazena i tvář PVT, která je obrácená do Internetu - poskytovatel připojení pvt.net. Jak se zdá, uvnitř PVT nabývá na významu.

Mezi to nejzajímavější, co jsme se na konferenci dozvěděli, patří informace o dosaženém zisku. PVT v minulých letech procházel významnou krizí, která byla způsobena především koncem Kupónové privatizace, která byla po dobu svého průběhu jistě hlavním zdrojem obživy PVT. Zprávy o tom, že letos má PVT k 31.8. při obratu zhruba jedné miliardy zisk 111 milionu, což výrazně převyšuje odhady, potvrzují, že PVT zřejmě našlo svou novou orientaci.

Jsou jí pravěpodobně dvě oblasti – známý RM-Systém, sloužící k obchodování s cennými papíry, a samozřejmě Internet. Ten také podle zástupců PVT tvoří převážnou část zisků, o kterých je řeč.

Jako novinku oznámil zástupce pvt.net pan Boris Bělousov zařazení připojení přes ISDN do standardní nabídky. V tuto chvíli se týká jen šesti největších měst – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem, další lokality budou přidávány postupně příští rok podle místní poptávky. Trošku mne však zarazilo, že PVT nezveřejnilo své ceny pro tuto službu. Není ostatně prvním poskytovatelem, kdo tají část svého ceníku – primát aspoň podle toho, co vím, drží LÜKO Czech-Net. Nemohu říci, že by se mi zdál takový postup nějak zvlášť chvályhodný – připojení do Internetu se pak přesouvá do prostředí arabského trhu s koberci.

Marek Antoš

KL24


Starší, související články:

* U PVT se hnuly ledy. A nebo…?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).