Hlavní navigace

Rada České televize bude mít zítra v rukou budoucnost dětské stanice ČT 3

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dětský kanál České televize by mohl odstartovat už na přelomu letošního a příštího roku. Ve hře je ale i možnost spustit program v pozdějším termínu a lépe ho pro diváka připravit.

Na svém zítřejším zasedání by měla Rada České televize projednávat další směřování projektu chystaného dětského kanálu ČT 3. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák. Čekáme na diskusi o schválení dlouhodobých plánů, abychom mohli projekt oficiálně zahájit, uvedl Dvořák. Řešit tedy v tuto chvíli například otázku distribuce této stanice prostřednictvím DVB-T by bylo předčasné. Jednou z variant bylo i to, že ČT 3 bude vysílat v multiplexu 4, za kterým stojí bývalý šéf Novy Vladimír Železný a moravský podnikatel Radim Pařízek.

Cloud23

K TÉMATU: Dětský kanál ČT 3 má vysílat první tři až čtyři roky v multiplexu 4, potom v DVB-T2

Podle doposud dostupných informací měla dětská stanice České televize odstartovat na přelomu letošního a příštího roku. Petr Dvořák ale očekávání diváků krotí. Nechtěl bych předjímat. Okamžikem schválení dlouhodobých plánů dostáváme zelenou k tomu, abychom kanál začali realizovat, a od tohoto data se bude počítat realizovatelnost. My samozřejmě budeme zvažovat, zdali budeme tlačit na pilu a budeme se snažit splnit původní termín, který jsme si dali, nebo jestli půjdeme bezpečnější cestou, která nám umožní se na vysílání lépe připravit, konstatoval Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).