Hlavní navigace

Rada České televize: loni bylo schváleno 406 nových projektů a přijato 33 hraných

15. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada ČT vydala zápis ze svého 7. jednání. Mimo jiné se v něm hovoří o Filmové nadaci a koprodukčním snímku V paprscích slunce.

Sedmé jednání Rady se uskutečnilo ve středu 13. dubna a hovořilo se na něm nejen o běžných provozních záležitostech a stížnostech, ale také o tom, že Česká televize v loňském roce v oblasti hrané tvorby přijala 33 nových námětů a schválila výrobu 406 nových projektů, přičemž polovinu tvoří dokumenty.

O podporu Filmové nadace, jejíž je Česká televize hlavním partnerem, se letos uchází celkem 109 filmových scénářů od 120 žadatelů v kategorii „Literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář“. Mezi přijatými pracemi jsou v největší míře zastoupena dramata, následovaná komediemi a pohádkami společně s rodinnými filmy. Scenáristé, jejichž díla v soutěži uspějí, si mezi sebou rozdělí částku 800 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize zakoupila v Cannes čtvrtou řadu Sherlocka od BBC

ICTZ23

Česká televize také oznámila, že se v minulém týdnu zúčastnila veletrhu audiovizuální tvorby ve francouzském Cannes, o čemž jsme se už zmiňovali (viz odkaz výše). Zahraniční vysílatelé projevili zájem například o seriál Labyrint, film Správnej dres, vánoční pohádky a také o nové večerníčky.

Rada rovněž informovala, že koprodukční snímek České televize V paprscích slunce režiséra Vitalije Manského získal prestižní ocenění na 40. mezinárodním filmovém festivalu v Hong Kongu. Štáb, který mohl jako jeden z mála natáčet přímo v Severní Koreji, si odvezl Cenu poroty. O promítání snímku už projevilo zájem asi 25 festivalů, například v Torontu či San Francisku.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.