Hlavní navigace

Rada Českého rozhlasu dnes veřejně projedná vyhazov Filipa Rožánka

25. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Propuštěný analytik rozhlasu se veřejného zasedání zúčastní jako host. Do svého odchodu paradoxně spravoval web tohoto kontrolního orgánu Českého rozhlasu.

Nedobrovolný odchod analytika Filipa Rožánka z Českého rozhlasu projedná na svém dnešním veřejném zasedání Rada Českého rozhlasu. Podle jejího předsedy Michala Stehlíka i místopředsedy Jiřího Vejvody radní nebyli o zrušení Rožánkovy pracovní pozice a propuštění pro nadbytečnost informováni a dozvěděli se o něm až z médií. Rožánek sice nebyl členem managementu rozhlasu a Rada tak o jeho propuštění fakticky nemusí být informována, Stehlík i Vejvoda se ale na dotaz serveru DigiZone.cz shodli, že nešlo o běžného zaměstnance a jeho nedobrovolný odchod rozhlas poškozuje v očích veřejnosti.

ROZHOVOR: Filip Rožánek: Digitalizaci táhne nadšení operátorů, Český rozhlas o ní hlavně mluví

CIF23

Sám Rožánek se dnešního veřejného zasedání Rady Českého rozhlasu, které začíná ve 14 hodin, zúčastní jako host. „S úžasem jsem si přečetl aktualitu na DigiZone.cz, že se to dostane na program jednání Rady, takže tam budu muset zajít. Sám jsem zvědavý, jak to tam proběhne. Upřímně řečeno, příliš nečekám, že by tam probíhala nějaká dramatická diskuse, protože Rada Českého rozhlasu primárně řeší personální záležitosti na úrovni managementu, ať už jde o ředitele regionálních studií nebo blízké spolupracovníky generálního ředitele. Ale jestliže se tím chtějí zabývat, nechť se tím zabývají,“ řekl v rozhovoru pro server DigiZone.cz.

DigiZone.cz přinese z dnešního zasedání Rady Českého rozhlasu aktuální informace

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).