Hlavní navigace

Rada ČRo chce od poslanců souhlas pro Radio Wave

29. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 3. 2007

Výroční zpráva Rady Českého rozhlasu (ČRo) žádá poslance, aby zvážili definici veřejné služby a upravili rozhlasový zákon. K apelu přiměla radní stanice Radio Wave, kterou veřejnoprávní rozhlas vysílá od 13. ledna 2006, a to i analogově přes vysílač Cukrák. Rada ČRo žádá Poslaneckou sněmovnu, pokud tato chce realizovat veřejnou službu ČRo stanicí pro mladé posluchače nejen v digitální, ale i v analogové podobě, aby tak učinila novelou zákona o Českém rozhlase, píše se ve výroční zprávě, kterou musí podle zákona předložit poslancům do konce března.

KL22_nominace

Start nového rádia na analogových frekvencích se znelíbil Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Český rozhlas totiž vyměnil Radio Wave za dosud vysílající stanici ČRo Region, Střední Čechy. Změnou přišli o regionální vysílání posluchači na Mělnicku a Benešovsku, kteří teď mají na frekvenci 100,7 MHz vysílání pro mladé. RRTV krok Českého rozhlasu považovala za porušení veřejné služby a dala veřejnoprávnímu vysilateli milionovou pokutu. Stejně jako většinu dalších pokut od RRTV, i tuto však po odvolání ČRo zrušil soud.

Podle kuloární informací chtěla „velká“ rada vytlačit Radio Wave z široce dostupného analogového vysílání, aby Český rozhlas neubíral posluchače pražským komerčním rádiím se stejnou cílovou skupinou, pod jejichž tlakem RRTV údajně jednala. Výroční zprávu Českého rozhlasu za rok 2006 schválila Rada ČRo podle ČTK včera, a to jednomyslně.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.