Hlavní navigace

Rada ČT dnes bude hlasovat o novém šéfovi Kavčích hor

3. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2009

Rada České televize si na dnešek stanovila důležitý úkol. Pokud půjde vše podle plánu, měla by vybrat pět kandidátů na budoucího generálního ředitele tohoto veřejnoprávního média. Předseda kontrolního orgánu Jiří Baumruk pro ČTK uvedl, že snížení počtu kandidátů z devatenácti na pět se dá očekávat. Právě výběr pěti adeptů je úkolem prvního kola výběrového řízení.

Volba pěti kandidátů byla původně stanovena už na květen, ale radní počkali na volbu nových členů pro Radu ČT. Ředitelem České televize by se rádi stáli kromě Jiřího Janečka také europoslankyně Jana Bobošíková, bývalý generální ředitel ČT Dušan Chmelíček a výkonný ředitel hudební stanice Óčko Hynek Chudárek. Jiří Baumruk pro ČTK dále odmítl spekulace médií, které se objevují v souvislosti s tímto krokem a konstatoval, že z výběrového řízení rozhodně nehodlá dělat trhací kalendář. Ve hře je ale např. také zrušení volby. Jasno by mělo být dnes po třinácté hodině.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.