Hlavní navigace

Řada účtů na Twitteru hacknuta, Twitter resetuje hesla

Daniel Dočekal

Pokud jste dostali e-mail od Twitteru, že vaše heslo k účtu bylo změněno, berte to vážně. Znamená to, že se hackerům podařilo získat přístup k vašemu účtu na Twitteru. A v řadě případů ho stihli i využít k tomu, že na něj vložili vlnu spamu a odkazů na věci poměrně pochybné. Mail, který od Twitteru obdržíte vypadá na počátku velmi pravděpodobně takto: „Twitter believes that your account may have been compromised by a website or service not associated with Twitter“  a zpět ke svému účtu se…

Pokud jste dostali e-mail od Twitteru, že vaše heslo k účtu bylo změněno, berte to vážně. Znamená to, že se hackerům podařilo získat přístup k vašemu účtu na Twitteru. A v řadě případů ho stihli i využít k tomu, že na něj vložili vlnu spamu a odkazů na věci poměrně pochybné.

Marcom

Mail, který od Twitteru obdržíte vypadá na počátku velmi pravděpodobně takto: „Twitter believes that your account may have been compromised by a website or service not associated with Twitter“  a zpět ke svému účtu se dostanete pouze tak, že si necháte vytvořit nové heslo. A je vhodné vědět, že k tomuto řešení Twitteru přistupuje vždy, když je počet kompromitovaných účtů vyšší. Stejně tak je vhodné vědět, že to není až tak cizokrajná záležitost – dotklo se to i českých uživatelů.

Pokud se to dotklo i vás a podařilo se vám získat přístup k účtu, tak je vhodné se ještě podívat, jestli tam skutečně nezvaní návštěvníci neudělali něco, co byste tam mít nechtěli. Od nechtěných tweetů až po změny v profilu – zkontrolujte si webovou adresu. A hlavně aplikace, které mají přístup k vašemu účtu.

Našli jste v článku chybu?
8. 11. 2012 17:56
JokeM (neregistrovaný)

Hmm... tak zmizely čtyři tweety 1x z 5.11. 2x 6.11. a 1x 7.11. Ty z 6. a 7. 11. jsem ještě včera večer na účtu viděl. Sice žádná pohroma, ale zajímalo by mě jestli to nějak souvisí s tím hacknutím (resp. cracknutím).

8. 11. 2012 17:45
JokeM (neregistrovaný)

Koukal jsem dopoledne proč Twitter prudí - už chápu. Jdu ještě zkontrolovat profil. Díky za upozornění.