Hlavní navigace

Radan Dolejš odchází z České televize. Jedničku bude řídit Fridrich

2. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 11. 2011

Řízení kanálu ČT 1 se od nynějška ujímá bývalý šéf sekce Nová média a současný ředitel programových okruhů České televize Milan Fridrich. Radan Dolejš, který vedl Jedničku od 1. ledna, z pozice odchází. Důvody svého odchodu Dolejš nekomentoval, ale je za nimi s největší pravděpodobností klesající sledovanost vlajkové lodi ČT. Tomu se dokonce podařilo v některých dnech klesnout v celodenním podílu i pod 10 %.

K TÉMATU: Petr Dvořák silně kritizoval ČT 1 za úterní propad jejího podílu pod 10%

Vracím se ke svým tvůrčím kořenům a k tomu, co mám nejraději. Chci se opět věnovat kreativní práci na poli zábavy, řekl ke svému odchodu, o kterém se spekulovalo již delší dobu, Dolejš. Generální ředitel České televize Petr Dvořák okomentoval odchod dosavadního šéfa Jedničky diplomaticky. Věřím, že jeho odchod z pozice de facto úředníka nám vrátí zpět Radana do pozice tvůrce, který může být pro Českou televizi i do budoucna přínosem, konstatoval Dvořák.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Nový šéf Kavčích hor Petr Dvořák kritizoval pořady Pokondr live a Výletníci

Dolejš na Jedničce prosadil například nasazení talkshow Pokondr live, za kterou je Česká televize v podstatě od začátku jejího vysílání kritizována. Nelíbí se ani Petru Dvořákovi. Přesto zatím z programových plánů stanice na nejbližší týdny nezmizela. Situace, kdy ČT spadla ve sledovanosti pod 10 procent, protože vysílala nějaký obskurní přímý přenos, by se neměla opakovat, uvedl nedávno pro server iDNES.cz Dvořák v souvislosti s dalším pořadem, který se na Jedničce objevil – ekologickými Oscary.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).