Hlavní navigace

Radim Pařízek potvrdil, že stojí za firmou Bohemia Royal

26. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 6. 2008

Majitel ostravského rádia Čas a projektu dětské digitální televize Pohoda Radim Pařízek potvrdil, že stojí za firmou Bohemia Royal, která je jedním ze tří účastníků výběrového řízení na technického operátora veřejnoprávního multiplexů. Pařízek to řekl serveru DigiZone.cz s tím, že založení firmy byl jeho nápad a je také jedním z jejích vlastníků.

cyber-obecný tip

Svůj podíl ve firmě bych nechtěl konkretizovat, není to důležité, řekl Pařízek. Zároveň potvrdil, že to byla právě Bohemia Royal, kdo podal podnět Úřadu na ochranu hospodářské soutěže proti údajné diskriminaci v soutěži. Chtěli nás vyřadit, protože jsme prý nedodrželi podmínku určitého obratu z provozu telekomunikačních zařízení za loňský rok, přiblížil Pařízek.

Výběrová komise, která má generálními řediteli České televize Jiřímu Janečkovi doporučit vítěze tendru, zasedala naposledy toto úterý večer. Podle mluvčího ČT Ladislav Štichy dospěla k jistému závěru, s nímž nyní seznámí Janečka. Veřejnost by se měla jméno vítěze nebo vítězů soutěže dozvědět do konce června.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.