Hlavní navigace

Radim Pařízek: V lednu začneme stavět třetí přechodovou síť

18. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na konferenci Radiokomunikace oznámil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, že jeho společnost požádala ČTÚ o parametry pro přechodovou síť ve standardu DVB-T2.

Po obecném úvodu na téma přechodu na DVB-T2 upřesnil Radim Pařízek aktuální kroky operátora Digital Broadcasting. Požádali jsme Český telekomunikační úřad o lokality a parametry pro třetí přechodovou síť, uvedl Pařízek. S výstavbou sítí chce Digital Broadcasting podle Pařízka začít po Novém roce a s největší pravděpodobností se síť spustí nejprve na území hlavního města Prahy.

PSALI JSME: Jaká bude Konference Radiokomunikace 2016 v Pardubicích?

Síť Digital Broadcasting by i ve standardu DVB-T2 měla umožňovat regionalizaci, konkrétně Pařízek slíbil rozdělení regionů Hradec Králové a Pardubice, které jsou v současné době kvůli terénním podmínkám spojeny v jeden celek. Pařízek také předpověděl, že po odebrání pásma 700 MHz budou náklady pro všechny operátory srovnatelné.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.