Hlavní navigace

Radim Pařízek zprovoznil další vysílač Rádia Dálnice, aktuálně jich funguje osmina

Lukáš Polák

Rádio Dálnice bylo podle původních plánů zamýšleno jako projekt silniční rozhlasové stanice, jejíž vysílání bude dostupné na hlavních tazích, jako jsou například dálnice D1 a D5.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šest z celkového počtu aktuálně osmačtyřiceti přidělených vysílačů provozuje Rádio Dálnice, respektive společnost Route Radio ostravského podnikatele Radima Pařízka. Vyplývá to z informací od našich čtenářů v diskusním fóru. Nově spuštěným vysílačem se stala pravděpodobně během uplynulého víkendu lokalita Lipník nad Bečvou / Svatopluka Čecha 1562 (296. kilometr dálnice D1), která by měla dle předepsaných parametrů fungovat na kmitočtu 90,2 MHz s výkonem 50 wattů a vertikální polarizací. Podle webu Jihlavského DX klubu jsou dále v provozu vysílače v Plzni (87,8 MHz), Brně (94,1 MHz), Troubsku (95,9 MHz), Jihlavě (99,4 MHz) a Praze (107,9 MHz).

EBF19

Data RDS na nově spuštěném vysílači Rádia Dálnice
Autor: repro foto Sony XDR-F1 HD

Data RDS na nově spuštěném vysílači Rádia Dálnice

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pařízkova Dálnice ani hudebník Zoch neuspěli v boji o frekvence Rádia Orlík

Rádio Dálnice bylo podle původních plánů zamýšleno jako projekt silniční rozhlasové stanice, jejíž vysílání bude dostupné na hlavních tazích, jako jsou například dálnice D1 a D5. První kmitočet zprovoznila Dálnice už v dubnu 2010 v Jihlavě. Jelikož měla stanice fungovat na více než třech desítkách kmitočtů nízkého výkonu, stala se trnem v oku konkurenčním vysílatelům. Soudní pře způsobily několikaletý odklad, který však nakonec vyzněl ve prospěch Pařízka. Ten postupně v tichosti spouští další vysílače Rádia Dálnice. Stanice v současné době vysílá v udržovacím režimu a téměř bez moderovaných vstupů. Minimálně vysílač v Praze trpí podle DigiZone.cz občasnými i několikadenními výpadky.