Hlavní navigace

Radim Pařízek zprovoznil další vysílač Rádia Dálnice, aktuálně jich funguje osmina

2. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rádio Dálnice bylo podle původních plánů zamýšleno jako projekt silniční rozhlasové stanice, jejíž vysílání bude dostupné na hlavních tazích, jako jsou například dálnice D1 a D5.

Šest z celkového počtu aktuálně osmačtyřiceti přidělených vysílačů provozuje Rádio Dálnice, respektive společnost Route Radio ostravského podnikatele Radima Pařízka. Vyplývá to z informací od našich čtenářů v diskusním fóru. Nově spuštěným vysílačem se stala pravděpodobně během uplynulého víkendu lokalita Lipník nad Bečvou / Svatopluka Čecha 1562 (296. kilometr dálnice D1), která by měla dle předepsaných parametrů fungovat na kmitočtu 90,2 MHz s výkonem 50 wattů a vertikální polarizací. Podle webu Jihlavského DX klubu jsou dále v provozu vysílače v Plzni (87,8 MHz), Brně (94,1 MHz), Troubsku (95,9 MHz), Jihlavě (99,4 MHz) a Praze (107,9 MHz).

Content tip EARLY

Data RDS na nově spuštěném vysílači Rádia Dálnice
Autor: repro foto Sony XDR-F1 HD

Data RDS na nově spuštěném vysílači Rádia Dálnice

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pařízkova Dálnice ani hudebník Zoch neuspěli v boji o frekvence Rádia Orlík

Rádio Dálnice bylo podle původních plánů zamýšleno jako projekt silniční rozhlasové stanice, jejíž vysílání bude dostupné na hlavních tazích, jako jsou například dálnice D1 a D5. První kmitočet zprovoznila Dálnice už v dubnu 2010 v Jihlavě. Jelikož měla stanice fungovat na více než třech desítkách kmitočtů nízkého výkonu, stala se trnem v oku konkurenčním vysílatelům. Soudní pře způsobily několikaletý odklad, který však nakonec vyzněl ve prospěch Pařízka. Ten postupně v tichosti spouští další vysílače Rádia Dálnice. Stanice v současné době vysílá v udržovacím režimu a téměř bez moderovaných vstupů. Minimálně vysílač v Praze trpí podle DigiZone.cz občasnými i několikadenními výpadky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).