Hlavní navigace

Generálnímu řediteli STV Radimu Hrehovi hrozí odvolání

29. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 11. 2007

Rada Slovenské televize se chystá hlasovat o odvolání generálního ředitele STV Radima Hrehy. Radní by mohli o Hrehově osudu rozhodovat na mimořádném zasedání v úterý 11. prosince, naznačil na svém blogu na serveru Aktuálne.sk člen a bývalý předseda rady Miroslav Kollár. Šéf veřejnoprávní televize podle něj dlouhodobě neplní usnesení Rady STV a slíbené dokumenty dodává po termínu, první program STV nevysílá většinově pořady ve veřejném zájmu a druhý program v květnu nesplnil kvótu pro vysílání nezávislé evropské produkce.

UXD

Všechny tyto výtky si Hreha vyposlechl na zasedání rady 14. listopadu. Jen zdánlivě rada neodvolala generálního ředitele už tehdy proto, že nás na zasedání bylo v každém okamžiku pouze devět (i když díky různě načasovaným odchodům a příchodům nás bylo ve skutečnosti jedenáct, z toho sedm někdejších ředitelových voličů), a na odvolání je třeba deset hlasů. Pokud se tak tedy mělo stát ve středu 14. listopadu, stalo by se, napsal na blogu Kollár.

Hlasování 11. prosince by mělo být podle Kollára symbolické, protože by proběhlo přesně rok poté, co ta samá rada Hrehu zvolila generálním ředitelem STV. Nutno však dodat, že Kollár sám neúspěšně kandidoval na generálního ředitele STV a poté rezignoval na funkci předsedy Rady STV. Členství v radě si ale ponechal a od té doby platí za největšího kritika Radima Hrehy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.