Hlavní navigace

Rádio 1 vyjádřilo podporu konkurenčnímu Rádiu Wave

27. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 10. 2008

UVNITŘ PLNÁ VERZE VYJÁDŘENÍ Obvinění Rádia Wave z propagace fašismu je smutné a nekompetentní, vyjádření programového ředitele Českého rozhlasu Richarda Medka na adresu jeho posluchačů zcela napřijatelné. Tak se ve veřejném prohlášení na obranu konkurenčního Rádia Wave vyjádřil ředitel pražského alternativního Rádia 1 Saša Michailidis.

DOKUMENT: Vyjádření Radia 1 k výrokům Rady ČRo a programového ředitele ČRo ohledně vysílání Rádia Wave

Medek minulý týden na výjezdním zasedání Rady ČRo v Ostravě prohlásil, že alternativní zaměření Rádia Wave je špatné a že jeho posluchači nejsou pro rozhlas zajímaví. Tato menšinová skupina podle mého názoru není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle, uvedl Medek. Za tato slova dnes programového ředitele ČRo vyzval k rezignaci další člen managementu ČRo, ředitel ČRo 8 Online Miroslav Bobek a také šéfredaktorka Rádia Wave Judita Hrubešová.

BRAND

Radio 1 je také alternativní rádio, zaměřené na alternativní kulturu a na skupinu alternativně myslících a cítících. Podle posledního průzkumu Radioprojekt poslouchá Radio 1 75 000 posluchačů týdně. Oproti jiným komerčním stanicím jsme menšina. Ale to nedává panu Medkovi žádné oprávnění nás vyloučit z budoucího dění v tomto státě, konstatuje Michailidis.

V demokratické společnosti je rétorika, jakou předvedl pan Medek, zcela nepřijatelná. Z tohoto důvodu žádáme veřejnou omluvu pana Richarda Medka všem těm, kteří jsou součástí alternativní kultury, ať už jako její tvůrci nebo její spotřebitelé. Zároveň by měl pan Medek přijmout plnou odpovědnost za takový výrok a zvážit své setrvání ve funkci programového ředitele veřejnoprávní instituce, která má ze své podstaty menšinové skupiny chránit a podporovat, dodal ředitel Rádia 1.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).