Hlavní navigace

Rádio Beat začalo vysílat v Plzni na nové frekvenci, dočasně tu má dva vysílače

Proč Beat na svém původním kmitočtu končí? Podle JIDXC byla frekvence z pohledu pokrytí omezena, na jihozápadě pak rušená od vysílače Domažlice-Vavřinec 97,4 MHz/200 W.
Lukáš Polák 23. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rockové Rádio Beat začalo na konci minulého týdne vysílat na novém kmitočtu v Plzni z lokality Bory. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornili čtenáři ze západních Čech a informaci taktéž přinesl v pátek 20. listopadu web Jihlavského DX klubu (JIDXC). Beat, který patří mezi nejposlouchanější regionální stanice v České republice, využívá nově kmitočet 107,3 MHz s výkonem 200 wattů a vertikální polarizací. I nadále je v provozu frekvence 97,5 MHz s výkonem 100 wattů.

WT100 SEO

K TÉMATU: Signál a Rádio Color čeká expanze do dalších měst, vysílání musí spustit do půl roku

Proč Beat na svém původním kmitočtu končí? Podle JIDXC byla frekvence z pokrytí pohledu omezena, na jihozápadě pak rušená od vysílače Domažlice-Vavřinec 97,4 MHz/200 W. Radio Beat si po zralé úvaze v roce 2010 nechalo na vlastní náklady zkoordinovat nový vysílací prostředek pro Plzeň a její okolí. Silnější a čistší frekvenci 107.3 MHz/200W. Shodou nepříznivých okolností frekvence „spala“ a bylo možné jí veskrze vysílací radě vytasit až nyní, uvedl JIDXC. Beat na 107,3 vysílá prozatím na základě dočasného oprávnění.