Hlavní navigace

Rádio Beat začalo vysílat v Plzni na nové frekvenci, dočasně tu má dva vysílače

23. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Proč Beat na svém původním kmitočtu končí? Podle JIDXC byla frekvence z pohledu pokrytí omezena, na jihozápadě pak rušená od vysílače Domažlice-Vavřinec 97,4 MHz/200 W.

Rockové Rádio Beat začalo na konci minulého týdne vysílat na novém kmitočtu v Plzni z lokality Bory. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornili čtenáři ze západních Čech a informaci taktéž přinesl v pátek 20. listopadu web Jihlavského DX klubu (JIDXC). Beat, který patří mezi nejposlouchanější regionální stanice v České republice, využívá nově kmitočet 107,3 MHz s výkonem 200 wattů a vertikální polarizací. I nadále je v provozu frekvence 97,5 MHz s výkonem 100 wattů.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Signál a Rádio Color čeká expanze do dalších měst, vysílání musí spustit do půl roku

Proč Beat na svém původním kmitočtu končí? Podle JIDXC byla frekvence z pokrytí pohledu omezena, na jihozápadě pak rušená od vysílače Domažlice-Vavřinec 97,4 MHz/200 W. Radio Beat si po zralé úvaze v roce 2010 nechalo na vlastní náklady zkoordinovat nový vysílací prostředek pro Plzeň a její okolí. Silnější a čistší frekvenci 107.3 MHz/200W. Shodou nepříznivých okolností frekvence „spala“ a bylo možné jí veskrze vysílací radě vytasit až nyní, uvedl JIDXC. Beat na 107,3 vysílá prozatím na základě dočasného oprávnění.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).