Hlavní navigace

Rádio Čas bude další rozhlasovou stanicí s celoplošnou digitální licencí

Lukáš Polák

Regionální síť 7, jehož bude Rádio Čas součástí, se chce pokusit získat od ČTÚ další kmitočtové příděly a vyřešit tak nulové pokrytí signálem, které je v tuto chvíli například na Ostravsku.

Doba čtení: 1 minuta

Ostravské Rádio Čas podnikatele Radima Pařízka by mělo v nejbližší době požádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání licence pro celoplošné digitální šíření. Serveru DigiZone.cz to řekl sám Pařízek. Čas o sobě na webových stránkách hovoří jako o stanici, která hraje nejvíce českých a slovenských písniček. Jde o druhé nejposlouchanější rádio zařazené do kategorie regionálních, a to hned po Blaníku. Rádio Čas podle posledního průzkumu Radioprojekt ladí denně 246 tisíc posluchačů.

K TÉMATU: Regionální síť 7 bude šířit ve své nabídce i Retro Music TV a Rádio Čas

Ostravský podnikatel chce digitální licenci využít nikoliv pro šíření prostřednictvím technologie DAB, ale DVB-T. Rádio Čas se po vyřešení patřičných právních náležitosti chce stát součástí nového digitálního pozemního multiplexu Regionální síť 7. Ten šíří programy ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD, v horizontu několika dní se tu objeví i Retro Music TV. Síť jsme budovali v utajení a byli jsme tak pracovně vytíženi, že jsme o licenci zapomněli požádat, přiznal serveru DigiZone.cz Pařízek. Co se týká rozšíření multiplexu do dalších lokalit, Pařízek se mu nebrání, ale bude záležet na přístupu regulátora, tedy ČTÚ.

Našli jste v článku chybu?