Hlavní navigace

Rádio Čas bude další rozhlasovou stanicí s celoplošnou digitální licencí

2. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální síť 7, jehož bude Rádio Čas součástí, se chce pokusit získat od ČTÚ další kmitočtové příděly a vyřešit tak nulové pokrytí signálem, které je v tuto chvíli například na Ostravsku.

Ostravské Rádio Čas podnikatele Radima Pařízka by mělo v nejbližší době požádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání licence pro celoplošné digitální šíření. Serveru DigiZone.cz to řekl sám Pařízek. Čas o sobě na webových stránkách hovoří jako o stanici, která hraje nejvíce českých a slovenských písniček. Jde o druhé nejposlouchanější rádio zařazené do kategorie regionálních, a to hned po Blaníku. Rádio Čas podle posledního průzkumu Radioprojekt ladí denně 246 tisíc posluchačů.

MMF24

K TÉMATU: Regionální síť 7 bude šířit ve své nabídce i Retro Music TV a Rádio Čas

Ostravský podnikatel chce digitální licenci využít nikoliv pro šíření prostřednictvím technologie DAB, ale DVB-T. Rádio Čas se po vyřešení patřičných právních náležitosti chce stát součástí nového digitálního pozemního multiplexu Regionální síť 7. Ten šíří programy ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD, v horizontu několika dní se tu objeví i Retro Music TV. Síť jsme budovali v utajení a byli jsme tak pracovně vytíženi, že jsme o licenci zapomněli požádat, přiznal serveru DigiZone.cz Pařízek. Co se týká rozšíření multiplexu do dalších lokalit, Pařízek se mu nebrání, ale bude záležet na přístupu regulátora, tedy ČTÚ.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).