Hlavní navigace

Rádio Dálnice získalo frekvenci v Praze. Kdy bude spuštěna, ale není vůbec jasné

Lukáš Polák

Rádio Dálnice moravského podnikatele Radima Pařízka vstoupilo do hlavního města, prozatím po stránce právní. RRTV mu udělila kmitočet na Jižním Městě, konkrétně na Chodově.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti Route Radio, za kterou stojí moravský podnikatel Radim Pařízek, licenci pro vyžívání rozhlasového kmitočtu Praha – Chodov, kmitočet 107,9 MHz. Výkon vysílače byl stanoven výběrovým řízením na 50 Wattů. Kromě něho získala firma také další frekvence – v Horních Heršpicích (94,1 MHz), Černicích (87,8 MHz) a Troubsku (95,9 MHz).

K TÉMATU: Rádio Dálnice získává zpět kmitočty, které vrátilo na počátku května

Pařízek pro server DigiZone.cz řekl, že stanice má v tuto chvíli přiděleno více než tři desítky kmitočtů, ale nemůže je využívat, protože většinu z nich napadly u soudu společnosti Lagardère Active ČR (provozovatel Evropy 2 a Frekvence 1) a Londa (Rádio Impuls a RockZone). V reálu v současné době vysílá Dálnice z jediného kmitočtu v Jihlavě. Moravský podnikatel chce soudní tahanice dovést během letošního roku do konce. Kdyby stanice vysílala jen na některých frekvencích, postrádalo by to podle jeho slov smysl.

Našli jste v článku chybu?