Hlavní navigace

Rádio Proglas zahajuje zkušební digitální vysílání v Plzni

3. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2008

Křesťanské Rádio Proglas lze ode dneška až do 1. května poslouchat digitálně ve formátu T-DAB a modernějším DAB+. Experiment, který se soustředí pouze na město Plzeň a nejbližší okolí, minulý týden odsouhlasila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Technickým operátorem multiplexu je příbramská společnost Teleko, která má s podobnými experimenty bohaté zkušenosti.

MAPA POKRYTÍ: Kde lze přijímat digitální vysílání Rádia Proglas a Českého rozhlasu

Mobile Internet Forum 2022

Proglas v Plzni doplní multiplexy, v nichž už od 22. února vysílá ve formátu T-DAB a DAB+ několik programů Českého rozhlasu. Na kanálu 12B s výkonem 100W ode dneška vysílají v T-DAB stanice ČRo 4 – Rádio Wave, ČRo Plzeň a Rádio Proglas. Na kanálu LG s výkonem 25W lze v Plzni naladit zemské digitální vysílání stanic Rádio Česko, ČRo Leonardo, ČRo D-dur a Rádio Proglas ve formátu DAB+.

Podmínkou příjmu tohoto vysílání je speciální digitální rozhlasový přijímač, který se zatím v České republice volně neprodává. Plzeňský experiment pokrývá signálem až 300 tisíc obyvatel západočeské metropole. Podobný test probíhá také v Příbrami

.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.