Hlavní navigace

Rádio Samson odstartuje digitálně v pondělí, zatím bude kopírovat program z VKV

27. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Chceme být jiní než ostatní stanice. Velký důraz budeme klást na kulturu a přineseme tipy na zajímavé akce, které se budou konat v různých koutek republiky,“ sdělil výkonný šéf Pavel Vorel.

V neděli 1. března se měla v nabídce digitálního rozhlasového vysílání (DAB+) objevit stanice Rádio Samson hudebníka Jaroslava „Samsona“ Lenka. Provozovatel stanice se nakonec s operátory multiplexů, společnostmi RTI cz a Teleko, dohodl na posunutí termínu na pondělí 2. března. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel stanice Pavel Vorel. V DAB+ nabídce prozatím bude startovat klasické Rádio Samson, později se zde však objeví stanice, která bude klást důraz na kulturu a hudbu, již posluchači jinde neuslyší. Velkým pozitivem má být taktéž vysílání bez reklam.

Cloud23

K TÉMATU: Rádio Samson začne vysílat digitálně ještě v tomto kvartálu

Je nám jasné, že posluchačům v digitální distribuci nemůžeme nabídnout regionální program. Chceme být jiní než ostatní stanice. Velký důraz budeme klást na kulturu a přineseme tipy na zajímavé akce, které se budou konat v různých koutek republiky. Chceme se zaměřit na posluchače, jež rádi chodí na festivaly a do klubů, přiblížil naší redakci Vorel. Digitálním signálem zasáhne Rádio Samson především střední, severní a východní Čechy plus část západu republiky. Signál technologie DAB+ je možné naladit také v Brně a v Moravskoslezském kraji z vysílače Lysá hora.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).