Hlavní navigace

Radio Wave by mohlo mít svůj pořad na Radiožurnálu

10. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 3. 2009

Český rozhlas – Radio Wave by se mohl dočkat toho, že se alespoň jednou v týdnu stane celoplošnou stanicí. Umožnil by mu to hodinový pořad, o jehož vysílání uvažuje programový ředitel ČRo Richard Medek. Informoval o tom zpravodajský server iDNES.cz. Jeho cílem by bylo získat pro Radio Wave nové posluchače. Mým záměrem je umožnit Radiu Wave vyrábět hodinový pořad jednou týdně pro večerní čas ČRo 1 a vytvořit tak jakousi výkladní skříň jejich digitálnímu vysílání, konstatoval Medek.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… Českého rozhlasu – Radia Wave

Šéfredaktorka Radia Wave Judita Hrubešová serveru iDNES řekla, že pořad by měl být odrazem toho, co vysílá rozhlasová stanice pro mladé. Šlo by o jakýsi výběr z programu stanice. Jeho pilotní, nultý díl dostal Medek včera. Ten má však také na jeho tvůrce důležitý požadavek – nesmí narušit charakter celoplošné stanice. Hodinový pořad by tak neměl být příliš experimentální. Je nezbytné skloubit programové požadavky ČRo 1 a Radia Wave, konstatoval programový ředitel ČRo Medek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.