Hlavní navigace

Radio Wave čekají změny, naznačil Duhan. Je příliš úzce zaměřené

2. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 3. 2010

Další změny se zřejmě nevyhnou veřejnoprávní rozhlasové stanici pro mladé, Radiu Wave. Podle prozatímního ředitele Českého rozhlasu Petra Duhana je totiž příliš úzce zaměřena na alternativní hudební scénu a nemůže tak oslovit širší skupinu mladých posluchačů. Duhan to řekl v pondělí večer v pořadu Hyde Park na zpravodajském kanálu ČT 24.

K TÉMATU: Digitální stanice Českého rozhlasu stagnují. Wavu klesá poslechovost

Wave, smělý pokus. Skončil tak, jak skončil, byl naprogramován moc úzce. Budeme se tím však zabývat, takovou stanici potřebujeme. Když nebudeme myslet na mladé, rozhlas bude stárnout a toho bych se nechtěl dožít, řekl Duhan. Stanice pro mladé by podle prozatímního šéfa ČRo měla cílit na posluchače ve věku od 15 do 25 nebo 30 let, a ty nezajímá pouze alternativní scéna.

ČTĚTE TAKÉ: Radio Wave by se mohlo vrátit do analogu, připustil Medek

Kritici vedení rozhlasu, mezi které patří i Robin Čumpelík z občanského sdružení Pro Wave, pozorují na fakt, že po odebrání jediné FM frekvence Radia Wave na pražském vysílači Cukrák rapidně klesla možnost tuto stanici naladit. Zájemci jsou odkázáni pouze na internetový příjem, digitální síť České televize, satelit a kabel. Klesla také poslechovost Radia Wave, a to téměř na čtvrtinu původní hodnoty.

KL22_nominace

V druhém pololetí loňského roku poslouchaly Wave denně čtyři tisíce posluchačů, a alespoň jednou týdně si tuto stanici naladilo 10 tisíc lidí. Na přelomu let 2007 a 2008, přesněji v posledním kvartále 2007 a prvním čtvrtletí 2008, kdy Wave ještě vysílal analogově z pražského Cukráku, si jej denně naladilo v průměru 13 tisíc posluchačů a týdně 41 tisíc lidí.

Radio Wave se minulý týden přestěhovalo z původních prostor na pražském Žižkově do historické budovy Českého rozhlasu na Vinohradech. O jeho dalším osudu by měla rozhodnout programová konference Českého rozhlasu, která proběhne za zavřenými dveřmi poslední březnový víkend v Poděbradech.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.