Hlavní navigace

Radioamatérům se nelíbí včerejší reportáž TV Nova

17. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 3. 2008

Radioamatéři se zlobí na komerční televizi Nova. Dávají jí za vinu to, že překroutila reportáž, kde se zmiňovala o pornografii, kterou by bylo možné posílat po rádiových vlnách a distribuovat by ji tak mohli právě lidé s tímto koníčkem. Přenos obrázků přes rádio je sice možný, ale je nemožné, aby si lidé posílali tímto způsobem velké soubory, např. videa. Jde jen o malé velikosti. Takto se posílají obrázky např. na krátkých vlnách a rychlosti, které jsou při tom využitelné, jsou zanedbatelné proti jakémukoli připojení k internetu.

VIDEO: Podle policie existuje další způsob, jak se dají po celém světě posílat videosoubory

Uvedená reportáž podle radioamatérů celou skutečnost velmi zkresluje. Navíc Bohuslav Sladovník z Pelhřimovska, který byl v reportáži představen jako radioamatér, používal doma pouze CB stanici, což jsou veřejně dostupné stanice, které si můžete koupit bez jakéhokoli povolení. Ty používají lidé k běžné komunikaci a je jimi vybavena většina kamionů. Jeden z obrázků, který Nova zveřejnila ve své reportáži, navíc pochází ze stránek radioklubu OL7R a byl převzatý bez jakéhokoli povolení.

MM socky3

FOTO: Antény z galerie radioklubu OL7R

Takovéto naprosté překrucování skutečností a spojování spolu nesouvisejících věcí považují radioamatéři za pomluvu proti nim a uvažují o oficiálním protestu na příslušných místech. Reportáž byla podle nich provedena naprosto neprofesionálně a není hodna celoplošné televize s patnáctiletou­ praxí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.