Hlavní navigace

Radiodays Europe přinesly jasné poselství: Technologie DAB je budoucností rádia

20. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Radiodays Europe mají v zahraničí dobrý zvuk. Na konferenci se každoročně setkávají odborníci z branže a diskutují nad různými problémy souvisejícími s rozhlasovým trhem.

Na právě skončené konferenci Radiodays Europe, která se konala v pondělí a v úterý v německém Berlíně, zazněl jasný vzkaz od jeho účastníků – technologie DAB a DAB+ jsou budoucností rozhlasového vysílání v Evropě. S pozitivní vizí vystoupil zejména výkonný ředitel nejposlouchanější nizozemské rozhlasové stanice Radio 538 Jan-Willem Brüggenwirth, který před přibližně tisícovkou delegátů konstatoval, že pro tuto zemi je technologie DAB+ „velkou věcí“ a do září letošního roku bude zajištěno její celoplošné pokrytí, a to především díky spolupráci všech zúčastněných stran včetně vlády.

ČTĚTE TAKÉ: Zaveďte digitální rozhlas a vypněte VKV, doporučuje evropským zemím EBU

KL22_nominace

Vypnutí rozhlasového vysílání v pásmu VKV by rádo v roce 2017 realizovalo Norsko, Velká Británie má pro změnu v letošním roce oznámit definitivní termín, kdy budou opuštěny velmi krátké vlny. Několik řečníků pak předložilo důkazy o vzrůstající popularitě technologie DAB+. Například zástupce německé ARD Michael Reichert zdůraznil, že na tamním trhu už je k dispozici přes 240 různých modelů DAB přijímačů a s potěšením byl uvítán i krok automobilky Audi, která oznámila, že ve Velké Británii bude dodávat od dubna 2013 digitální rozhlasové přijímače jako standardní výbavu všech svých vozů.

Kompletní výstup z odborné konference přináší tato anglicko-jazyčná tisková zpráva.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.