Hlavní navigace

Radiokomunikace přeladily multiplex 2 na západě Čech. Jste připraveni?

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 9. 2010

Dnes o půlnoci došlo v severních Čechách k ukončení analogového terestrického vysílání z lokalit šířících signál velkým výkonem. Mezi ně patří také program ČT 1, který byl distribuován z chomutovské Jedlové hory na kanálu 35. Tento krok umožnil přeladění multiplexu 2 z vysílačů Cheb – Zelená hora a Jáchymov – Klínovec, které doposud šířily signál na přechodném kanálu 66.

ČTĚTE TAKÉ: Vypnutí analogu na Bukové hoře otevře cestu digitálnímu rozhlasu

Nově mohou tedy televizní diváci ze západních a části severních Čech naladit síť 2 z těchto dvou lokalit na kanálu 35. Pokud jste tak ještě neučinili, uvidíte místo programů Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov pouze černou obrazovku. Vyslání veřejnoprávního multiplexu 1 ze Zelené hory a Klínovce se nemění, zůstává na kanálu 36, který byl již od počátku definitivním. Ukončení analogového vysílání v severních Čechách zároveň otevřelo teoreticky cestu digitálnímu rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).