Hlavní navigace

Radiokomunikace přepojily digitální vysílání na Krásném do nové antény

26. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 5. 2010

České Radiokomunikace (ČRa), dominantní operátor rozhlasových a televizních vysílačů v tuzemsku, dnes přepojily digitální vysílání multiplexů 1 a 2 v lokalitě Pardubice – Krásné z náhradní vysílací antény do nového systému. Ten sem byl dopraven ruským vrtulníkem Kamov Ka-32 v polovině dubna letošního roku. Doposud se vysílalo se sníženým výkonem 25 kW, tento stav trvá i nadále.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Omezený výkon digitální televize z Krásného může trvat až do roku 2015

Na přepojení digitálního vysílání do nového anténního systému upozornil server DigiZone.cz v diskusi Aleš Pipek. Informaci následně potvrdila mluvčí operátora Marie Fianová. V současné době vysílá Krásné pouze se čtvrtinovým výkonem. Tento stav by mohl teoreticky trvat až do roku 2015. Původně měla zemská digitální televize z této lokality vysílat výkonem 100 kW, kvůli riziku rušení analogových dokrývačů v sousedním Polsku ale musela na příkaz Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) omezit výkon na pouhých 25 kW.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.