Hlavní navigace

Radiokomunikace vymění v červenci vysílací anténu na zlínské Tlusté hoře

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
28. 6. 2010

15. nebo 16. července proběhne na moravském vysílači Zlín – Tlustá hora výměna vysílací antény za pomocí jeřábu. Po osazení novou vysílací anténou bude Tlustá hora připravena na spuštění digitálního televizního vysílání, které divákům přinese nejdříve programy veřejnoprávního multiplexu, k čemuž by dle Technického plánu přechodu mělo dojít v říjnu 2010, a o rok později i programy druhého a třetího multiplexu, uvedl obchodní ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAYKÉ: 8. července proběhne výměna vysílací antény na Ploštinách

Jak upozornila mluvčí operátora Marie Fianová, výměně antény bude předcházet přesun stávajícího analogového vysílání programů ČT 1, Nova a Prima do náhradního anténního systému. K tomu dojde během 2. července 2010. Tento krok je nezbytný k plánované výměně hlavní vysílací antény, která bude schopna přenášet i digitální televizní signál, upřesnila Fianová. Příprava vysílače na přenos digitálního signálu je nutná pro uskutečnění přechodu z analogového na digitální televizní vysílání podle Technického plánu přechodu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).