Hlavní navigace

Radiožurnál na podzim změní znělky, vybírá ze třinácti návrhů

20. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2008

Nový zvukový obal nabídne od letošního podzimu Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Vedení rozhlasu vypsalo soutěž na novou zvukovou grafiku včetně znělek, do které se přihlásilo třináct zájemců. Máme záměr hnout se současnou grafikou, protože to nebyla šťastná volba, úprava té staré, vysvětlil na čtvrtečním semináři na téma Programové změny v ČRo šéf programu rozhlasu Richard Medek.

Podle Medka dojde především k náhradě nebo úpravě znělek, které na začátku letošního roku zavedla dnes již bývalá ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí. Jsem pro, aby se z hlediska grafiky stanice posunula, řekl Medek. Od úpravy si vedení rozhlasu slibuje posílení zpravodajsko-publicistického charakteru hlavního okruhu ČRo. Radiožurnál by měl také více rozvíjet žánr reportáže a posílit investigativní žurnalistiku.

BRAND23 Workshop

Během srpna má podle agentury ČTK vzniknout nová redakce reportérů Radiožurnálu. Bude mít dva stálé reportéry, podle pověřeného šéfa stanice Alexandra Píchy budou reportáže zadávány také specializovaným redakcích a regionálním studiím ČRo. Pícha je jedním z kandidátů na uvolněný post ředitele Radiožurnálu, a generální ředitel ČRo Václav Kasík jej dokonce na tuto funkci navrhnul Radě ČRo.

Radní ale Píchovo jmenování odmítli s tím, že po zkušenostech s Tachecí by bylo vhodné na funkci vypsat výběrové řízení s tím, že všichni zájemci by museli projít psychologický­mi testy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).