Hlavní navigace

Radiožurnál obnovil po dvanácti letech post zpravodaje v Londýně. Stal se jím Jiří Hošek

24. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český rozhlas bude mít po 12 letech opět svého stálého zpravodaje v Londýně. Pro Radiožurnál a další stanice tohoto veřejnoprávního média bude přinášet aktuální dění Jiří Hošek.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál má po dvanácti letech opět svého zpravodaje v hlavním městě Velké Británie a Severního Irska. Stávající spolupracovníky Milana Kocourka a Ivana Kytku doplní Jiří Hošek. Velká Británie prochází nelehkým obdobím: Řada Britů se bouří proti reformám, kterými současná vláda – poprvé od 2. světové války koaliční – odpovídá na finanční a hospodářskou krizi. Británie oponuje mnoha návrhům ostatních zemí Evropské unie, uvádí jen několik z mnoha důvodů vedoucí zahraniční redakce David Koubek, proč se Český rozhlas rozhodl obnovit tuto pozici.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas bude od podzimu zveřejňovat playlist Radiožurnálu

Zahraniční redakce je vedle sportovní a domácí redakce jedním ze tří pilířů Radiožurnálu. Zahraniční zpravodajové jsou pak velkou přidanou hodnotou zpravodajství celého Českého rozhlasu. Přinášejí autentické zpravodajství přímo z místa a nechybí u žádných významných politických událostí, doplnil Koubka generální ředitel veřejnoprávního média Peter Duhan. Hošek už jako zahraniční zpravodaj pro Český rozhlas působil, a to v Německu v letech 2006 až 2010. Kromě aktuálního dění bude nový zpravodaj do vysílání Radiožurnálu přinášet také reportáže, rozhovory a analýzy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.