Hlavní navigace

Radní ČT řeší, zda bude zítřejší volba ředitele veřejná, nebo tajná

20. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
20. 9. 2011

Bude Rada České televize volit nového generálního ředitele tajným, nebo veřejným hlasováním? Ačkoli si radní už na minulé veřejné schůzi přede dvěma týdny odhlasovali, že volba bude tajná, nyní se část z nich kvůli spekulacím o různých vlivech lobistických skupin a politiků kloní k volbě veřejné. Podle dnešních Hospodářských novin by veřejnou volbu podpořila zhruba polovina radních a celkového počtu patnácti členů tohoto kontrolního orgánu ČT.

K TÉMATU: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize a s čím přicházejí?

Veřejnou volbu hodlá radním navrhnout i jejich předseda Milan Uhde. Budu kolegy přesvědčovat, aby volili veřejně. Jedině tak lze předejít nejasnostem, řekl týdeníku Respekt. Pro veřejnou volbu je podle HN i radní Antonín Bajaja, zásadně proti není ani René Kühn a Petr Koutný. Naopak tajnou volbu prosazují Jiří Presl či Radek Mezuláník. Rozporuplné názory na způsob hlasování mají i sami kandidáti na ředitele. Zatímco bývalý marketingový ředitel televize Prima a pražského dopravního podniku Jan Svoboda je pro, bývalý šéf televize Nova a favorit konkurzu Petr Dvořák je proti. S tajnou volbou podle svých slov počítá i prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory a největší překvapení konkurzu Radomír Šimek.

ROZHOVORY: Roman Bradáč, Petr Dvořák, Hynek Chudárek a Jan Svoboda o svojí kandidatuře na šéfa ČT

MMF24

Volba generálního ředitele ČT proběhne na středečním veřejném zasedání Rady ČT, které začíná ve 12:00 hod. v Café Restaurantu na Kavčích horách v Praze. Volbě budou předcházet veřejná slyšení pětice finalistů konkurzu, která začnou o půl jedné. Každý kandidát bude mít deset minut na vlastní projev, radní se pak budou moci půl hodiny ptát na doplňující otázky. V samotné volbě by tedy mělo dojít po 15. hodině, přičemž radní nejprve vyberou dva postupující finalisty a z nich budou volit nového šéfa ČT.

Server DigiZone.cz nabídne z volby generálního ředitele ČT živé online zpravodajství

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).