Hlavní navigace

Rakouská veřejnoprávní televize vysílá na satelitu Astra dočasně volně

21. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 6. 2010

Veřejnoprávní kanály našich jižních sousedů, ORF 1 a ORF 2, je možné v tuto chvíli sledovat prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2 st. východně nekódovaně, a to jak v jejich SD, tak i HD verzi. K dispozici jsou zájemcům také všechny regionální mutace programu ORF 2, to znamená Wien, Niederösterreich, Burgenland, Oberösterreich, Salzburg, Tirol, Vorarlberg, Steiermark a Kärnten.

ČTĚTE TAKÉ: Mobilní digitální televize skončí i v Rakousku, diváci o ní nemají zájem

Zajímavostí je, že zatímco regionální mutace, kde probíhá odpojování každý všední den většinou od 19 do 19:30, vysílají s příznakem všech kódovacích systémů, tedy Betacrypt, CryptoWorks, Irdeto, Nagravision 2 a Videoguard, celostátní programy ORF 1 a ORF 2 jsou bez nich. To je také případ stanic ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Další programy, které jsou na kartách ORF dostupné, například Puls 4 nebo ATV, jsou kódovány. Běžně mohou diváci poslouchat v paketu ORF Digital bez kódování rádia veřejnoprávního rakouského rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.