Hlavní navigace

Rakouská veřejnoprávní televize vysílá na satelitu Astra dočasně volně

21. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 6. 2010

Veřejnoprávní kanály našich jižních sousedů, ORF 1 a ORF 2, je možné v tuto chvíli sledovat prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2 st. východně nekódovaně, a to jak v jejich SD, tak i HD verzi. K dispozici jsou zájemcům také všechny regionální mutace programu ORF 2, to znamená Wien, Niederösterreich, Burgenland, Oberösterreich, Salzburg, Tirol, Vorarlberg, Steiermark a Kärnten.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Mobilní digitální televize skončí i v Rakousku, diváci o ní nemají zájem

Zajímavostí je, že zatímco regionální mutace, kde probíhá odpojování každý všední den většinou od 19 do 19:30, vysílají s příznakem všech kódovacích systémů, tedy Betacrypt, CryptoWorks, Irdeto, Nagravision 2 a Videoguard, celostátní programy ORF 1 a ORF 2 jsou bez nich. To je také případ stanic ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Další programy, které jsou na kartách ORF dostupné, například Puls 4 nebo ATV, jsou kódovány. Běžně mohou diváci poslouchat v paketu ORF Digital bez kódování rádia veřejnoprávního rakouského rozhlasu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).