Hlavní navigace

Rakouský veřejnoprávní rozhlas plánuje spustit dětské rádio

15. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 8. 2011

Rozhlasový šéf ORF Karel Amon v rozhovoru pro rakouskou tiskovou agenturu APA uvedl, že tamní veřejnoprávní médium vážně zvažuje spuštění rádia, které bude věnované mladým posluchačům, respektive lidem mladším 12 let. V portfoliu rádií ORF jsou v tuto chvíli okruhy Öestereich 1 (kultura, vážná hudba), Öestereich 2 (regionální studia), Hitradio Ö3 a alternativní FM 4. Budoucí dětské rádio by tak výborně doplnilo stávající nabídku.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Signál DVB-T2 může pokrýt do tří let osmdesát procent rakouských obyvatel

Rozhodně není na místě, kdybychom si mysleli, že FM 4 je stanice určená pro nejmladší posluchače. Určitě nejde o stanici, která by byla určena dětem do 12 let věku. Děti do 12 let u nás zkrátka rozhlasovou stanici nemají, konstatoval Amon, který jako ideální model pro budoucí stanici určenou dětem vidí německý veřejnoprávní okruh Radio Teddy, které vysílá mimo jiné v Berlině. Tu označil za nezbytnou a úspěšnou. Budoucnost takové stanice vidí Amon v rámci digitální distribuce a také prostřednictvím internetu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.