Hlavní navigace

Raspberry Pi spouští obchod s aplikacemi, k dostání jsou hry i kancelářský balík

David Slížek

Výrobce ultralevného minipočítače Rapsberry Pi spustil obchod, ve kterém zákazníci najdou aplikace, hry, nástroje a dokonce jeden časopis určený pro fanoušky této platformy. „Doufáme, že Pi Store poskytne mladým lidem prostor pro sdílení jejich výtvorů širšímu publiku a možná si přitom vydělají i nějaké peníze,“ píší tvůrci ve zprávě o spuštění shopu.

Doba čtení: 1 minuta

Výrobce ultralevného minipočítače Raspberry Pi spustil obchod, ve kterém zákazníci najdou aplikace, hry, nástroje a dokonce jeden časopis určený pro fanoušky této platformy. „Doufáme, že Pi Store poskytne mladým lidem prostor pro sdílení jejich výtvorů širšímu publiku a možná si přitom vydělají i nějaké peníze,“ píší tvůrci ve zprávě o spuštění shopu.

Při startu bylo v obchodě 23 aplikací (teď už přibyly dvě další), mezi nimi 5 her (z toho jediný komerční projekt Storm in a Teacup za 3,18 USD), 7 aplikací (například kancelářský balík Libre Office) a další software. Většina položek je k dostání zdarma.

Raspberry Pi je malý počítač o velikosti kreditní karty, který za minimální cenu (25 – 35 USD podle vybavení) poskytuje výkon dostatečný k provozu základních aplikací, ale i k přehrávání HD videa. 

Dostat se na stránky obchodu je v současné době poměrně těžké – zřejmě dost bojuje s přívalem návštěvníků po oznámení spuštění shopu.

Našli jste v článku chybu?