Hlavní navigace

Rdio vyrazilo do Čech, Moravy a Slezska, blíží se (další) hudební revoluce?

Daniel Dočekal

Rdio dnes zpřístupnilo své služby českým uživatelům. včetně české verze svého software. Nezapomeňte ale, že jde jenom o zkušební verzi, za normální použití bude potřeba platit

Jedna z několika větších a významnějších amerických služeb pro streamovanou hudbu zamířila konečně do Česka. Rdio – www.rdio.com – je nyní možné používat, i pokud jste v Česku (na českých IP adresách) a navíc můžete využít i rozhraní v češtině (webové a mobilní). 

Než se do Rdio vrhnete, tak samozřejmě pamatujte na to, že jde o placenou službu (90 Kč měsíčně při použití webového a PC klienta, 180 Kč měsíčně za plný přístup, tedy včetně mobilních telefonů). A jakkoliv to při registraci nebude jasné, pořizujete si zkušební verzi (teoreticky na jeden měsíc, ale mobilní klient vás upozorní na nutnost zaplatit už 26. června).

Content 2017 - tip Footshop

Rdio vcelku podle očekávání podporuje propojení s Facebookem, Twitterem a Last.fm (dobré pro nalezení vašich přátel na této službě). Importovat hudbu „do“ Rdio můžete buď z vlastních iTunes nebo z WMP playlistu (Windows Media Player), přímo „import“ k dispozici není. Rdio samozřejmě není úložiště (jako například Google Play), ale umožní vám alespoň synchronizovat hudbu s vaším mobilním telefonem (a některými přehrávači). Tedy alespoň toto plyne z informací v samotné službě, odzkoušeno zatím nemám.

Placené Rdio má tu klasickou výhodu, že můžete přehrávat (streamingem) cokoliv z nabídky Rdio – tedy v praxi miliony skladeb (Rdio udává 20 milionů).  V dražší placené verzi pak tuto hudbu synchronizovat do mobilu (tabletu) a přehrávat, aniž byste museli být připojeni. 

Našli jste v článku chybu?
15. 6. 2013 8:20

Danieli, vám je hlavně cizí dobrá znalost češtiny, což je u spousty webových novinářů bohužel pravidlem (co si tak vybavím, neumíte psát čísla a jednotky, slovo autentizace, ... a ani přes upozornění nechápete, že Čechy jsou menší územní celek než celé Česko).

Na pováženou je spíš váš útočný styl myšlení po korektním upozornění na chybu. Jako rodák ze slovenské části Československa, který bydlel v mnoha částech ČR, se můžu podobným útokům na nacionalismus jen usmívat, ale o vás to hodně vypovíd…

15. 6. 2013 8:39
yonah (neregistrovaný)

Souhlas v plném rozsahu. To, že Daniel nezná dobře pravidla českého pravopisu, rozdýchávám už několik let.