Hlavní navigace

Red Hat chce v Brně pokořit tisícovku. Otevírá nové kanceláře pro 350 lidí

14. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V brněnském Technologickém parku si americká firma otevřela už svou třetí budovu. Po deseti letech už open-sourcový kolos zaměstnává v tuzemsku šest set lidí.

Největší vývojové středisko Red Hatu na světě se ještě rozšiřuje. Po zaplnění nové budovy by pod logem s červeným kloboukem mělo pracovat kolem tisícovky vývojářů. Vývojáři jsou převážně z Česka a z dvaceti procent ze Slovenska. 

Nováčci by měli směřovat do vývoje softwaru. Firma je chce nabírat postupně a nebrání se ani brigádníkům a stážistům z řad studentů. Šéf brněnského centra Radovan Musil si pochvaluje především kvalitu místních vývojářů a spolupráci se školami. Red Hat spolupracuje jak s VUT, tak s Masarykovou univerzitou a dnes na svých projektech zaměstnává necelou stovku studentů. 

KL24

Shánění nových zaměstnanců ale nebude jednoduché. Především zkušení vývojáři jsou nedostatkovým zbožím a pasou po nich i další velká jména z branže jako IBM, ale třeba i startupy z Jihomoravského inovačního centra. 

Red Hat přitom není jediná firma, která letos rozšíří brněnský Technologický park o další budovu. V září by se totiž měla otevřít i nová budova Jihomoravského inovačního centra.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).