Hlavní navigace

Redaktor České televize Vladimír Kořen kandiduje na starostu Říčan

18. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 8. 2010

Další tvář veřejnoprávní televize usiluje o hlasy voličů v komunálních volbách. Po moderátorovi hudebního pořadu Medúza Aleši Juchelkovi, který je kandidátem TOP 09 na primátora Ostravy, usiluje o funkci starosty Říčan u Prahy redaktor zpravodajství ČT Vladimír Kořen (na smínku). Informují o tom Lidové noviny, jimž Kořen svoji kandidaturu potvrdil.

Řekli jsme si s několika místními lidmi, že by bylo dobré ovlivňovat rozvoj Říčan. Bují tam developerská výstavba, přitom zaostává vybavenost města. Rádi bychom to změnili, uvedl pro LN Kořen, který je lídrem kandidátky sdružení Klidné město. Od 1. září proto zmizí ze zpravodajství ČT. Právníci řekli, že to není konflikt zájmů. Přesto jsme se s Vladimírem Kořenem dohodli, že bude lepší, když ve zpravodajství v průběhu kampaně nebude, řekl listu mluvčí ČT Ladislav Šticha.

MM socky3

Kořen ale veřejnoprávní televizi neopustí. Podle Štichy totiž kandiduje za nepolitické sdružení a navíc v komunálních volbách. Netlačím se na pozici starosty. Ale pokud bychom uspěli, jsem připraven to vzít. Nešel jsem do toho proto, abych sehrál jen funkci lákavého známého obličeje, říká Kořen. Pokud by ve volbách uspěl, televizi by podle svých slov opustil, nebo by si v ČT vzal na čtyři roky neplacené volno.

I když Kořen zmizí ze zpravodajství, jeho zábavný pořad nebo krátké spoty o přírodě ČT bude vysílat i během předvolební kampaně. Podle našich právníků v tom není problém, v televizi by mohl pracovat nadále i ve chvíli, kdy se stane neuvolněným zastupitelem, vysvětlil LN mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.