Hlavní navigace

Ředitel ČT Dvořák avizoval spuštění HD programů ČT 24 a ČT:D začátkem listopadu

25. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na dnešní konferenci Digimedia 2016 oznámil ředitel České televize Petr Dvořák, že HD verze programů ČT 24 a ČT:D budou spuštěny k 1. listopadu.

Důvodem posunu z původně ohlášených prázdninových termínů až na listopad je podle Dvořákova vyjádření značné množství výjimečných sportovních událostí, jako je fotbalové Euro a letní olympiáda v brazilském Riu de Janeiru. Vysílání uvedených kanálů bude dostupné divákům satelitu Astra na 23,5 stupně, uvedl ve svém vystoupení generální ředitel České televize Petr Dvořák.

PSALI JSME: ČT 24 HD na satelitu Astra nekódovaně? Neměl by v tom být problém

ČT prodlouží satelitní vysílání v SD o čtyři měsíce. Chce dát divákům více času

Původní smlouvy s operátorem končily v červenci, Česká televize je prodloužila do konce října. V pozemním vysílání se s novými HD kanály České televize počítá až při vysílání ve formátu DVB-T2. U kabelových operátorů se nic měnit nebude, upřesnil pro server DigiZone technický ředitel České televize Ivo Ferkl.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.