Hlavní navigace

Ředitel ČT: Není normální, že se nezvyšuje koncesionářský poplatek

11. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2012

Koncesionářský poplatek za Českou televizi by se měl zvyšovat stejně tak, jako se zvyšují veškeré náklady v závislosti na inflaci. Nyní se nezvyšuje a to není normální, nicméně víme, že to je politické rozhodnutí a proto s jeho navyšováním nepočítáme, prohlásil na dnešním veřejném zasedání Rady ČT generální ředitel ČT Petr Dvořák. Radní projednávali návrh rozpočtu na rok 2012, který počítá s výdaji 6,97 miliardy korun, přičemž 460 milionů korun chce televize použít z fondu televizního poplatku.

K TÉMATU: Rada ČT bude schvalovat rozpočet televize. Nelíbí se jí schodek 460 milionů

BRAND

Výdaje ČT by tedy měly být vyšší než její letošní příjmy. Fond televizního poplatku obsahuje peníze, které ČT naspořila z vybraných televizních poplatků, které se v roce 2008 skokově zvýšily. Bývalý management ČT v čele s Jiřím Janečkem tak současnému vedení televize předal fond s 3,7 miliardami korun. Kavčí hory nyní z tohoto fondu využijí necelou půlmiliardu do letošního rozpočtu. Zbylé peníze chtějí uložit do několika bank, na které koncem minulého roku vypsaly výběrové řízení.

Rada ČT nakonec návrh rozpočtu přijala, proti hlasoval jediný radní. Oficiálně je rozpočet veden jako vyrovnaný, i když jsou jeho výdaje vyšší než aktuální předpokládané příjmy ČT za letošní rok.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).