Hlavní navigace

Ředitel Markízy: jsme kdykoli připraveni vrátit analogové kmitočty

6. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
6. 8. 2007

Nejsledovanější slovenská televize Markíza, kterou stejně jako českou Novu nebo Galaxii sport vlastní bermudská společnost CME, je podle generálního ředitele Václava Miky kdykoli připravena vrátit státu analogové kmitočty. Ovšem pouze za předpokladu, že pokrytí zemským digitálním signálem bude stejné nebo lepší než v nynější analogové éře. Mika to řekl v rozhovoru pro ekonomický týdeník Trend.

Nemůžeme se bavit o přechodu na digitál bez toho, aniž by bylo vyřešené pokrytí a přijímání programů. Původní plán přechodu na digitální vysílání ukázal, že není možné technicky zabezpečit, aby nedošlo ke ztrátám pokrytí. Máme platné licence, diváky a najednou někdo řekne, že přijdeme o pokrytí? To je absurdní, prohlásil Mika. Vadí mu také malá informovanost slovenských diváků o možnosti přijímat digitální vysílání.

ebf - tip - debata

Například ani v současnosti nikdo zákazníkům nepoví, že se v prodejnách mají ptát na možnost příjmu digitálního signálu. Štve mě, když vládne příliš velké nadšení pro digitalizaci, ale reálně se ještě téměř nic neudělalo, prohlásil Mika. Jsme připraveni odevzdat analogové frekvence a přepnout kdykoli. Pokud nám někdo bude garantovat pokrytí jako dosud. Nemůže nám někdo něco sebrat a nedat nám za to nic.

Ředitel Markízy nečeká na kompenzační licence za předčasné opuštění analogových kmitočtů, v první řadě čeká na nový Technický plán přechodu na zemské digitální vysílání. Ten měl být představený v průběhu července, termín se nakonec protáhnul na konec srpna. Mika však říká, že je optimista a Slovensko podle něj určitě přejde na DVB-T do roku 2012, jak to žádá Evropská komise.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).