Hlavní navigace

Ředitel Novy: digitální televize můžou odstartovat příští rok

25. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 10. 2006

Nové digitální televize by mohly začít vysílat už v příštím roce. Tvrdí to Petr Dvořák, generální ředitel televize Nova, která svojí kasační stížností zablokovala projednávání žalob proti výsledku licenčního řízení na programové pozice v přechodných digitálních multiplexech B a C. Pokračování procesu digitalizace by měla umožnit dohoda mezi současnými komerčními televizemi a novými digitálními kanály na podmínkách přechodu z analogového na digitální vysílání.

KL22 hlasovani

Cílem všech zúčastněných je vytvořit jakousi generální dohodu všech významných hráčů na digitálním trhu a spustit celý proces nejpozději do konce roku 2006, cituje Dvořáka agentura ČTK. Podmínkou je ale stažení všech kasačních stížností proti soudním rozhodnutím o platnosti digitálních licencí a vydání nových licencí a písemných odůvodnění od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Optimistický je i předseda RRTV Václav Žák. Pokud dojde k dohodě, je možné licence znovu udělit do několika měsíců, možná už do konce roku.

Potom by záleželo na jednotlivých provozovatelích, kdy jejich programy odstartují. Novým digitálním kanálům by totiž začala běžet nová roční lhůta pro zahájení vysílání, takže místo na jaře by mohly spustit vysílání až ke konci příštího roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.