Hlavní navigace

Ředitel Primy v LN: Prima má pilíře, na nichž se dá stavět

19. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

19. 3. 2008

Televize Prima, respektive společnost MTG, která ji vlastní, nebude měnit strategii a dělat z této televize monotematický kanál. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl její generální ředitel Marek Singer. Akcionáři televize dospěli k závěru, že úzkoprofilová televize není cestou. Jaká bude další strategie Primy, Singer prozradit nechtěl, bude-li prý ale nejefektivnějším řešením spouštění monotematických kanálů, je jednoznačně na stole.

K TÉMATU: Prima bude mít od března nového generálního ředitele

Úkolem nového ředitele bude především otočit trend sledovanosti tak, aby ještě letos stoupala. To není otázka na týdny, ale na měsíce. V hlavních věkových skupinách se nám to už oproti loňskému čtvrtému kvartálu daří, pochvaloval si Singer. Mnoho lidí si pokládá otázku, jak to chce Prima udělat. Chce snad vzít diváky Nově? Ne nutně, z měření vyplývá, že nejvíce získávají televize souhrnně označované jako „ostatní“, tedy malé tematické kabelové a satelitní kanály. Nova taky ztrácí, upřesnil nový generální ředitel.

Primě je také vyčítáno to, že se nesoustředila na sebe a sledovala, jak se chovají ostatní televize. I to chce Marek Singer změnit. Televize Prima má pilíře, na nichž se dá stavět a ještě víc jich využít, konstatoval Singer. Jde prý především o seriály, pořad Hádej, kdo jsem!, společenský magazín TopStar a nedělní Jak se staví sen.

Generální ředitel Primy nepovažuje nové zpravodajství a jeho sledovanost za neúspěch. Důležitější podle něj je, jak ho hodnotí diváci. Někdo může říct, že na základě čísel je to neúspěch, řekl Singer. Prima si nechala udělat výzkum mezi diváky, kteří sledují také Novu a ČT a u Primy prý oceňují to, že její relace je modernější a s vyšší informační hodnotou. Dokonce je podle průzkumu na vyšší úrovni i její kvalita a design. Na začátku zvítězila zvědavost, teď vítězí zvyk. Musíme najít důvod, jak lidi motivovat a dát jim o tom vědět, dodal Singer.

SLEDOVANOST: Zprávy TV Prima už zřejmě se stabilní sledovaností

KL22_nominace

Jak to bude s přesunem času zpravodajské relace během Eura, to ředitel Primy neupřesnil. Uvažuje se ale přibližně o čtyřech variantách. Přesné programové schéma představí komerční dvojka za měsíc a půl. Pokud by však měl Singer hovořit obecně, zprávy půjdou po osmé večerní. A odkdy poběží až Euro skončí? „Pracujeme na tom, jak relaci zpopularizovat, to je teď nejdůležitější,“ konstatoval Singer. Co se Eura týká, vedoucím týmu komentátorů Eura bude Jiří Nikodým, hlavní tváří reprezentant Vladimír Šmicer. Další jména včetně komentátorů zatím zůstávají tajemstvím.

EURO: Rozhodnuto: fotbalové Euro 2008 skutečně poběží na Primě

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.