Hlavní navigace

Ředitel Primy: Všechny připomínky k TPP jsou technického rázu

11. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
11. 3. 2008

Server MaM.cz včera přinesl rozhovor s novým generálním ředitelem televize Prima Markem Singerem, který do jejího vedení přišel z Karlovarských minerálních vod. Jeho tématem byly především změny pod jeho křídly. Singer chce dle svých slov ukázat, co je ve značce Prima a televizi samotné dobrého. Značka Prima je podle nás v tuto chvíli pod svými možnostmi, konstatoval Singer.

Při konkretizovaní změn padla řeč především na zprávy a „vékávéčka“, neboli Velmi křehké vztahy. Ty prý nechce rušit, ale bude pro ně třeba vymyslet novou pozici. Nutností je také najít nového ředitele programu. Programový ředitel Primy Jan Rubeš ve funkci skončil v prosinci loňského roku. S okamžitou platností ho tehdy odvolal švédský spolumajitel stanice, společnost MTG. Rubešovo místo dočasně zastává dánský manažer Jakob Mejlhede, viceprezident pro program skupiny MTG. Prima už má pro tuto pozici vytipovaných několik lidí, konkrétní jména však nechtěl Singer prozradit.

Nový ředitel Primy také odpovídal na otázku, kdo ho angažoval. Souhlasit prý museli oba vlastníci, na rozdíl od předchozí situace, kdy byl do vedení Primy dosazen manažer MTG. Prima by chtěla představit změny a směřování v rámci ucelenější komunikace. To je podle mě největší problém Primy – lidé nevědí, co Prima přesně dělá. Novou strategii představíme v rozmezí týdnů, a to jak pro zaměstnance, tak obchodní partnery, novináře i diváky, konstatoval Singer.

Prima také chystá kampaň pro zacílení na koncového diváka. Podrobnosti však nechtěl Singer opět sdělit. Můžu ale vyloučit, že zrušíme zprávy a z Primy se stane tematický kanál. Prima zůstane plnoformátová, prohlásil. V dlouhodobějším horizontu je však podle něj třeba brát ohled na to, že televizních kanálů bude více a nebude záležet jenom na tom, co bude dělat Prima, Nova a Česká televize.

MMF24

Na to, zda Prima přijme Technický plán přechodu (TPP) na digitální vysílání odpověděl Marek Singer tak, že všechny komentáře a připomínky televize k TPP jsou čistě technického rázu a řeší proveditelnost přechodu na digitální vysílání. Není tam ale nic, co by se podle nás nedalo překonat a vyřešit, dodal. Singer hovořil i o přípravách na fotbalové Euro. Diváci se prý dočkají něčeho, co dosud ještě neviděli. O prodeji práv se už prý neuvažuje.

Co se týká Zpráv TV Prima, určitě projdou ještě nějakými změnami. Nepůjde ale o další posun v čase. Jsem přesvědčený, že obsah a provedení zpráv na Primě jsou s ostatními televizemi srovnatelné a rozdíly mezi relacemi zdaleka neodpovídají rozdílům ve sledovanosti, řekl Singer. Na otázku, zda však o posunu času opravdu neuvažuje, odpověděl vyhýbavě. Nechci pronášet ukvapené soudy, navíc u takto zásadního pořadu, na jehož zhodnocení potřebujete spíše měsíce než týdny, konstatoval.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).