Hlavní navigace

Ředitel Radia 1: Pan Medek si evidentně nemyslí, že něco zvoral

12. 11. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 11. 2008

Ředitel komerčního Radia 1, které hraje podobnou hudbu jako veřejnoprávní Wave, Saša Michailidis včera v Divadle Archa řekl, že kdyby celá kauza okolo této stanice byla pouze o vyjádření fašismu, tak by to mohlo být v pořádku. Podle něj ale v rozhlase funguje jakýsi divný mechanismus. Když pan Medek (programový ředitel ČRo, pozn. red) prohlásil to, co prohlásil, tak to se z úst představitele ČRo v demokracii nesmí stát, řekl Michailidis a dodal, že je mu velice líto, že se programový ředitel diskuse nezúčastnil.

Pan Medek si evidentně nemyslí, že něco zvoral a měl by z toho vyvodit důsledky, konstatoval doslova Michailidis a přiznal, že podpora Wavu ze strany Radia 1 je především solidaritou v boji proti blbosti. Hudební dramaturg veřejnoprávní stanice Tomáš Turek řekl, že oficiální stanovisko ke kauze od vedení zatím nemá, ale dá se prý říci, že pan Medek změnil názor. Toto upřesnila šéfredaktorka Wavu Judita Hrubešová. Pan Medek ke mně přišel v pondělí a chtěl se bavit o Rádiu Wave. Chtěl připravit širší vhled rubriku po rubrice a ve čtvrtek se budeme bavit o budoucnosti, konstatovala Hrubešová.

MM socky3

V této situaci by podle programového ředitele rozhlasu Medka přeformátování Wavu napáchalo víc škody než užitku. Turek dodal, že tedy nedojde k tomuto kroku v tuto chvíli. Se svou kolegyní se však shodl na tom, že by ho zajímalo, kdo je hybatelem těchto kauz. Důvodem, proč zůstáváme s Juditou v Rádiu Wave, je, že toto je podle nás veřejná služba pro mladé, konstatoval hudební dramaturg rádia. Co se týká vnitřní komunikace, řadoví zaměstnanci ČRo jsou na tom podle Filipa RožánkaČeského rozhlasu Online s informovaností o kauze stejně jako posluchači.

Není to přitom poprvé, kdy rada na Rádio Wave útočí. Pokud se komukoliv dostane do rukou záznam z jejího jednání, stačí si prý poslechnout bod o hodnocení stanic. Nemůžu mluvit za jednotlivé stanice, ale z hlediska interní komunikace nic nebylo, zopakoval ještě jednou Rožánek z ČRo Online. Nevhodnost komunikovat tuto záležitost prostřednictvím vln veřejnoprávního rozhlasu potvrdila i šéfredaktorka Wavu. Šlo by o střet zájmů. Neinformovali bychom o tom objektivně, dodala. Diskusi v Divadle Archa zakončil publicista Štěpán Kotrba konstatováním, že rada nezvládla situaci a je zralá na odvolání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.