Hlavní navigace

Ředitel Slovenské televize dnes rezignuje, povede Febio TV

21. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 6. 2006

Generální ředitel veřejnoprávní Slovenské televize (STV) Richard Rybníček na dnešním zasedání Rady STV rezignuje na svoji funkci. Serveru DigiZone.cz to nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. Rybníček by se poté měl stát generálním ředitelem vznikající digitální televize Febio TV. Společně s ním by měl do této stanice přijít i bývalý statutární zástupce STV Marcel Para.

BRAND23 Workshop

Majitel Febio TV Fero Fenič zatím nechtěl Rybníčkovo angažmá v této stanici komentovat. Dnes odpoledne vám budu moci potvrdit definitivní jméno generálního ředitele, protože tato osoba to během dnešního dne oznámí na svém pracovišti, řekl pouze. Jména dalších manažerů Febio TV zatím nechce Fenič prozrazovat: Vzhledem k žalobě Novy, Primy a dalších subjektů proti rozhodnutí RRTV a tedy nejasnostem, co bude dál, se zveřejním dalších jmen ještě počkáme a také zatím nebudeme pořádat tiskovou konferenci.

Rybníček v minulosti pomáhal bývalému šéfovi Novy Vladimíru Železnému rozjíždět na Slovensku komerční televizi Joj a poté byl jejím prvním generálním ředitelem. Slovenskou televizi vede od roku 2003. Proslavil se zejména hromadným propouštěním zaměstnanců, snahou o oddlužení televize nebo vysíláním soutěže Slovensko hledá SuperStar. Rybníčkovi kritici upozorňovali na jeho vřelé vztahy s politiky z Křesťanskode­mokratického hnutí. Nového generálního ředitele STV má Rada STV zvolit v průběhu léta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).