Hlavní navigace

Generální ředitel STV uklidňoval diváky: Napsalo se o nás mnoho lží

5. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2010

Slovenská veřejnoprávní televize STV se včera večer snažila ústy jejího generálního ředitele Štefana Nižňaského uklidnit diváky v hlavní zpravodajské relaci a přesvědčit je o tom, že médium z Mlynské doliny na tom není ekonomicky tak špatně, jak některé deníky a internetové weby informovaly. V posledních dnech se napsalo množství polopravd, ba až do nebe volajících lží, začal svou promluvu k divákům Nižňanský.

K TÉMATU: Slovenská televize je v platební neschopnosti, uvažuje o sloučení STV 1 a STV 2

Generální ředitel STV uvedl, že nic takového, jako je kolaps, veřejnoprávnímu médiu nehrozí. Připouštím, že Slovenská televize má vážné ekonomické problémy, těžkosti, do kterých jsme se dostali ne úplně naší vinou. Teď o nich ale nechci hovořit, uvedl Štefan Nižňanský. Jako konkrétní příklad kritiky, která se mu nelíbila, bylo podepsání údajně nevypověditelné smlouvy s telekomunikačním operátorem Towercom, tamní obdobou Českých Radiokomunikací. Milí diváci, chtěl bych vás ubezpečit, že to není pravda, apeloval opět na diváky Nižňanský.

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní kanál STV 3 vysílá pouze osm hodin denně

ICTZ23

Smlouva se společností Towercom na provozování digitálního veřejnoprávního terestrického multiplexu je podle šéfa Mlynské doliny v souladu s platnými zákony Slovenské republiky. Společnost, se kterou jsme podepsali smlouvu, byla vybraná ve veřejné mezinárodní soutěži výběrovou komisí zřízenou telekomunikačním úřadem, konstatoval Štefan Nižňanský. STV proto nemohla určovat podmínky výběrového řízení, ani nenominovala zástupce do této komise. Slovenská televize nemohla uzavřít smlouvu s nikým jiným, protože nikdo jiný nedostal licenci, řekl generální ředitel STV.

Celou rozmluvu generálního ředitele STV k divákům si můžete prohlédnout na webových stránkách televize od času 23:00.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.