Hlavní navigace

Ředitelé ČT a ČRo se nakonec kvůli zpravodajství dnes zpovídat vůbec nebudou

22. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanecký volební výbor měl řešit zpravodajství veřejnoprávních médií z ukrajinské krize na svém odpoledním jednání, kterého se plánovala zúčastnit i naše redakce.

Volební výbor poslanecké sněmovny dnes úplně vyškrtl ze svého jednání plánovaný druhý bod jednání, kterým mělo být informování generálních ředitelů České televizeČeského rozhlasu o pojmutí zpravodajství z ukrajinské krize. Na tuto skutečnost upozornil server Mediář.cz, který se zúčastnil i dopolední části, v němž měli poslanci schválit, případně odmítnout schválit Výroční zprávu o činnosti České televize. Redakce DigiZone.cz měla naplánováno, že se zúčastní odpolední části v době od 13 do 14 hodin, kde se právě měla řešit ukrajinská krize očima veřejnoprávních médií.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Petr Dvořák a Peter Duhan začali „kolíkovat“ prostor, kam až pustí politiky

Zařadit bod na dnešní setkání volebního výboru navrhnul jeho šéf Martin Komárek reprezentující hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v úterý svým kolegům řekl, že neměl v úmyslu veřejnoprávní média ovlivňovat a není to ani jeho role, ale naopak se dozvědět, jak se pracuje s informacemi v souvislosti s tak závažným konfliktem, jakým je právě ukrajinská krize. Komárek se ale místo slov pochopení dočkal pouze ostré kritiky. Nakonec se tedy rozhodl, že se v této věci obrátí na mediální rady, tedy Radu Českého rozhlasuRadu České televize. V odpoledních hodinách se budou poslanci zabývat Výroční zprávou Rady ČRo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.