Hlavní navigace

Ředitelem ČT chce být znovu i výkonný šéf Óčka Hynek Chudárek

14. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 6. 2011

Na funkci generálního ředitele České televize bude opět kandidovat Hynek Chudárek (na snímku), výkonný ředitel hudební televize Óčko, který se zúčastnil výběrového řízení na tento post už přede dvěma lety. Tehdy postoupil mezi finalisty, Rada ČT však nakonec těsným počtem deseti hlasů ve funkci potvrdila tehdejšího ředitele Jiřího Janečka. Chudárek nyní pro časopisy Euro a Strategie potvrdil, že je připraven na generálního ředitele ČT kandidovat znovu.

K TÉMATU: Jiří Janeček rezignoval na funkci generálního ředitele ČT, k 31. srpnu odejde

Potvrzuji, že v momentě, kdy bude vypsané výběrové řízení, jsem připraven se do něj přihlásit, řekl týdeníku Euro Chudárek. V předloňském konkurzu na ředitele ČT prosazoval výkonný šéf Óčka zrušení reklamy ve vysílání ČT a odmítal, aby veřejnoprávní televize soutěžila o diváky s Novou a Primou. Své možnosti v nadcházejícím konkurzu nevidí špatně, i když média favorizují bývalého šéfa televize Nova Petra Dvořáka.

MM socky3

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Hynek Chudárek: Česká televize by neměla soupeřit s Novou a Primou

Ač to tak vyznívá, není a ani nemůže být předem jasné, jak volba dopadne, míní Chudárek, jehož nadřízeným je generální ředitel Óčka Jiří Balvín, svého času rovněž generální ředitel ČT. Kromě Chudárka a Dvořáka se výběrového řízení na nového generálního ředitele ČT hodlají zúčastnit výkonný ředitel zpravodajského kanálu ČT 24 Roman Bradáč a výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich. O dalších jménech média spekulují, ale nikdo jiný zájem o účast v konkurzu nepotvrdil.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.