Hlavní navigace

Ředitelem ostravského studia ČT bude nadále Ilja Racek

30. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 1. 2008

Současný šéf Televizního studia Ostrava veřejnoprávní České televize (ČT) Ilja Racek může svoji funkci vykonávat i dalších šest let. Rozhodla o tom na svém dnešním zasedání Rada ČT, Rackovo znovujmenování navrhl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Řediteli ostravského studia měl mandát skončit 28. února letošního roku, nyní může funkci vykonávat až do roku 2014. Informoval o tom server Česká média.

V tajné volbě dalo Rackovi hlas osm z deseti hlasujících celkem patnáctičlenné Rady ČT. Myslím, že Ilja Racek splnil všechny úkoly a že se studio vyprofilovalo, řekl generální ředitel Janeček. Racek následně zhodnotil své působení v ČT. Připomněl, že TS Ostrava za jeho působení zdvojnásobila výrobu. Nyní nás čeká digitalizace, upozornil dále Racek a nastínil další postup digitalizace ČT. Co je nejdůležitější, abychom měli lidi, kteří budou schopni tuto práci dělat, uzavřel Ilja Racek svoje vystoupení před radními.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.