Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Reforma copyrightu a článek 13: Způsob, jak zničit dnešní podobu internetu od A.S. Pergill - Možná ještě jeden důležitý moment: Za normalizace, když už...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 6. 2018 12:36

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Možná ještě jeden důležitý moment:

  Za normalizace, když už si bolševici netroufali na přímou kriminalizaci "protisocialis­tických" projevů (nebo ne vždy), byla značná snaha zneužívat (mj.) autorská práva a jejich ochranu právě k postihu nepřátel zřízení.
  Takže když si mladí někde u táboráku zpívali Kryla, tak byli následně vyházeni ze škol za "porušování autorských práv" (jeden takový případ se stal v mém širším okolí). Když někdo přepsal na stroji Orwella, tak byl opět (formálně) trestán za porušení copyrightu. Podobná obvinění padla i v případě Jazzové sekce (a mnoha podobných režimu nepohodlných skupin).

  Takže:
  1. EU se chová (a již dlouho) jako ti komunisté - čili není rozdíl mezi tím, kdo mává vložkou, použitou dělnicí, a tím, kdo k tomu účelu má vložku, použitou šlechtičnou
  2. Vzhledem k tomu, že jsme si (alespoň ti starší) tímto museli projít, tak nás EU nemůže ničím překvapit
  3. Představa, že by EU těmito opatřeními chtěla dosáhnout něčeho pozitivního, je z rodu fantasmagorií.

 • 13. 6. 2018 12:49

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Teď se používá ještě i jiná výmluva, je-li tržiště soukromé, může si na něm pravidla stanovit zřizovatel jaká chce, i taková, která jsou v rozporu s Ústavou a může klidně i cenzurovat. Stát, který toto připustí, ztrácí morální právo vybírat daně, protože už to není stát ale je to mafie žijící z výpalného.